НЕ НАКОПИЧУЙТЕ БОРГИ, ЗРОБІТЬ ЗВІРКУ ЗІ СПЛАТИ ПОДАТКІВ!

Дата: 28.05.2021 13:05

Державна податкова служба України запрошує платників податків пройти звірку зі сплати податків. Така процедура дасть можливість платникам переконатися у відсутності заборгованості перед бюджетом, а у разі її наявності  ­– запобігти подальшому накопиченню, вчасно сплативши борг.

Перевірити стан розрахунків з бюджетом громадяни можуть у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації, або скориставшись електронними сервісами податкової служби: у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету.

Також звертаємо увагу, що у разі якщо фізична особа – платник податків змінив особисті реєстраційні дані, а саме: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання тощо, то такий платник зобов’язаний повідомити контролюючі органи про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання до контролюючих органів Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (Форма № 5 ДР).

На сьогодні існує два шляхи внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків шляхом подання Заяви за формою № 5 ДР: особисто або через законного представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою, а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання;  засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» на офіційному вебпорталі ДПС, з використанням кваліфікованого електронного підпису  https://cabinet.tax.gov.ua

Зауважимо, що без оновлення своїх особистих даних фізична особа – платник податків позбавляє себе можливості вчасно отримувати нагадування від податкових органів щодо обов’язкових податків, зборів або наявності податкового боргу, що призведе до подальшого нарахування штрафних санкцій.