СВЯТО ВИШИВАНКИ

Дата: 20.05.2021 14:34

Україно моя вишиванко,

Ти мій рай, моя радість і доля.

Я без тебе, як день без світанку,

Я без тебе як жайвір без поля.

Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки.

Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Саме для того, щоб підтримати сутність української вишивки, пропагувати й зберігати славні українські традиції та помилувати око розмаїттям вишивок, працівники бібліотеки долучилися до всеукраїнської акції «Одягни свою вишиванку»  і вся бібліотека замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Про історію, культуру  та  характерні особливості крою національного вбрання українців, їх оздоблення та декорування,  розповіла присутнім бібліограф Юліана Бокатова. Власні вірші про вишиванку та про нашу неньку Україну звучали від нашої читачки Раїси Радіної.  Лідія Бабкіна, для якої щоденне  вишивання – це поклик душі,  продемонструвала чудові різнобарвні картини.  Лунали і пісні «Мамина сорочка» та «Два кольори» у виконанні всіх учасників. Зустріч завершилась бібліографічним оглядом тематичної підбірки літератури «Українська вишиванка»,  де представлені видання всебічно висвітлюють основні етапи розвитку української вишивки від часів її зародження до сьогодення, розкривають роль і місце цього виду декоративного мистецтва.      Гарний одяг дарує нам чудовий настрій, тож радуйте себе частіше!