СТОРІНКАМИ КРИМСЬКОЇ ІСТОРІЇ

Дата: 18.05.2021 13:41

18 травня виповнюється  77 років з початку депортації радянським режимом кримських татар з їхньої історичної батьківщини – Криму. В цей день в Україні і світі відзначають День пам’яті жертв  геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу. У 1944 р. рішенням сталінського режиму   кримськотатарський народ був насильно депортований зі своєї Батьківщини.     Усього за офіційними даними, було депортовано майже 200 тисяч кримських татар. За даними самоперепису кримських татар, йшлося про депортацію понад 400 тисяч людей. В ході виселення і в перші роки після нього загинуло приблизно 46% кримських татар...

Більше дізнатися про сумні сторінки  трагічної долі кримськотатарського народу можна перегорнувши сторінки видань з фондів нашої  бібліотеки.