У ФОКУСІ УВАГИ ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ДІТЬМИ РАННЬОГО ВІКУ

Дата: 01.04.2021 09:31

Ранній вік – унікальний період розвитку дитини. Оскільки саме в цей момент найлегше та найбажаніше формувати позитивні емоції в дитини. Важливість раннього розвитку знає практично кожен з батьків, який бажає своїй дитині успішного майбутнього. Розвиток дитини з самого народження є дуже важливою частиною його подальшого життєвого шляху.

31 березня 2021 року на базі Сумського ОІППО відбулось засідання обласної педагогічної студії «Особливості організації особистісно орієнтованого освітнього процесу в групах раннього віку» в рамках інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Педагогічні умови становлення і розвитку особистості на ранніх етапах онтогенезу», в якому взяли участь консультант КУ «Путивльський ЦПРПП» Олена Бикова та педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Путивльської міської ради.

У ході проведення заходу з тематичними питання виступили: Лариса Міщенко, методист з дошкільної освіти навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО ті Рагозіна В., провідний науковий співробітник ІПВ НАПН України, кандидат педагогічних наук.

Своїм досвідом щодо практичної реалізації завдань проєкту поділилися: Плахтій О.М., вихователь-методист Роменського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 «Малятко», Лаврик Л.В., вихователь-методист Роменського закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 9 «Фіалка» Роменської міської ради, Геращенко Н.А., вихователь-методист Сумського закладу дошкільної освіти (центр розвитку дитини) № 26 «Ласкавушка», Охріменко О.В., вихователь Сумського дошкільного навчального закладу(центр розвитку дитини) № 28 «Ювілейний».

Становлення особистості малюка має відбуватися в характерних для цього віку видах діяльності – комунікативній, мовленнєвій, сенсорно-пізнавальній, ігровій, художньо-естетичній, здоров’язберігальній, руховій, у діяльності зі самообслуговування, – які наповнюють зміст й організацію кожного дня та надають малюкам можливості для самореалізації, самовираження. Ранній вік має неперевершене значення для всього подальшого розвитку душі, тіла й розуму дитини, закладаються основи всіх подальших видів активності, закладається картина світу дитини, її світобачення

Учасникам надано методичні рекомендації щодо особливостей організація освітньої діяльності з дітьми раннього віку.