ЯКІСНИЙ РОЗВИТОК ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ: УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ-НАРАДІ

Дата: 25.03.2021 16:10

25 березня 2021 року консультант КУ «Путивльський ЦПРПП» Олена Бикова взяла участь в обласному семінарі-нараді, який проходив в онлайн-режимі «Якісний розвиток дошкільної освіти сумської області».

«Дитина після закладу дошкільної освіти повинна бути готовою до навчання в закладі загальної середньої освіти», – Вікторія Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

Управлінець наголосила на пріоритетності забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти в кожній територіальній громаді. За словами Вікторії Гробової, сьогодні нормативно-правове забезпечення дошкільної освіти активно оновлюється, тому освітянам необхідно враховувати всі особливості нових норм і вимог у своїй діяльності. Окрему увагу посадовець приділила питанням охоплення дітей дошкільної освітою та надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.

Пріоритетні напрямки дошкільної освіти Сумської області висвітлила у своєму виступі Світлана БИРЧЕНКО, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і  науки.

Про стан дошкільної освіти області у 2020 році та перспективи розвитку на 2021 рік інформувала Ніна ГАНЖА, провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і  науки. Вона також проаналізувала оновлене нормативно-правове забезпечення дошкільної освіти, розставивши акценти, на які освітянам потрібно звернути окрему увагу та які викликають зацікавлення батьківської громадськості області.

Про оновлену редакцію Базового компоненту дошкільної освіти, зміст та забезпечення якості відповідно до міжнародних стандартів, освітні програми в закладах дошкільної освіти розповіла Лариса МІЩЕНКО, методист комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Віта КОРЖ, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради, проаналізувала оновлене положення про заклад дошкільної освіти.

Про розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах дошкільної освіти інформувала учасників семінару начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області Алла РЯБУХА.

Наталія ЗАЙЧЕНКО, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, розповіла про особливості шкали оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти «ECERS – 3».

Особливу увагу приділено питанню створення інклюзивного середовища в закладах дошкільної освіти, яке висвітлила у своєму виступі  завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти  комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Юлія ДІДОРЕНКО.

Важливі складові доступного та безпечного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти проаналізувала  Кристина ШЕВИЧ, голова місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації асоціації педагогів дошкільної освіти в Сумській області.