ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ З ТРАВНЯ , ХТО ЇЇ ОТРИМАЄ…

Дата: 05.05.2021 15:08

Урядом 14 квітня поточного року внесено зміни до Порядку призначення житлових субсидій. Так з травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний  період) здійснюється лише після подання нової заяви про призначення субсидії та декларації про доходи і витрати. Особам, які звернулися за призначенням житлової субсидії, слід зауважити, що бланки заяви та декларації з 1 травня будуть нового зразку.

Заява та декларація для призначення субсидії можуть бути подані одним із зручних для людей способів, а саме:

• у паперовому через «Центр надання адміністративних послуг» Путивльської міської ради (вул. Першотравнева, 84);
  • через старосту старостинського округу територіальної громади;
  • надіслані поштою до управління соціального захисту населення;
  • в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг Мінсоцполітики.

Розширено перелік підстав для відмови в призначенні субсидії, так з 1 травня  поточного року право на субсидію не мають домогосподарства в яких:

- будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності: транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа), а також має більше, ніж один транспортний засіб, що підлягає  державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

- будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності більше, ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території,  або житла непридатного для проживання;

- будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку кошти в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня 2021 року, у якому призначається житлова субсидія (це - 56750 гривень);

- будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Особам, які звернуться за отриманням субсидії  впродовж п’яти місяців, а саме травня - вересня 2021 року, субсидія  буде нарахована, починаючи з травня 2021 року.