ПРО ВИКОРИСТАННЯ КАРТОГРАФІЧНИХ РЕСУРСІВ

Дата: 08.04.2021 11:45

Згідно наданої інформації Сумської обласної державної адміністрації повідомляємо, що новостворені органи місцевого самоврядування на виконання вимог чинного законодавства та рекомендацій Міністерства розвитку громад на території України започаткували функціонування власних офіційних ресурсів у мережі Інтернет. Зокрема, одним із розділів сайтів є вкладка «Мапа громади», що містить загальну інформацію про кількість населених пунктів у громаді, чисельність мешканців, контактні дані  адміністративних установ, а також картографічне зображення територіальної одиниці.

Переважна більшість загальнонаціональних ОТГ побудували мапи на відкритих даних Мінрегіону, що функціонують на базі Британського сервісу «OpenStreetMap» та містять інформацію щодо приналежності Автономної Республіки Крим до Російської Федерації. Дана інформація вказує на загрози порушення територіальної цілісності України, недоторканості її території та непорушність кордонів, яке гарантовано положеннями Конституції України, Законами України та низкою міжнародно-правових актів. Тому у подальшому рекомендується використовувати картографічні сервіси, які не суперечать даним щодо територіальної цілісності України.