ХУДОЖНИК-ПОРТРЕТИСТ ІЗ ЗІНОВЕ

Дата: 19.04.2021 13:39

19 квітня виповнюється 80 років пам’яті призабутого художника-портретиста, уродженця с. Зінове Путивльського повіту Курської губернії, нині Сумської області – Петру Федоровичу Булгакову (06.02.1884 – 19.04.1941).

Народився майстер пензля у сім`ї заможних селян. І з самого дитинства маючи хист до малювання, пройшов складний життєвий і творчий шлях до відомого художника-портретиста. Перебування художника у різні роки на Путивльщині відобразилось у великих за розміром багатофігурних картинах, таких як «Повернення з роботи», де йому позували його племінниця Ольга Булгакова та Ольга і Петро – діти Григорія Яковича Базими. Картина «Г. Петровський серед селян Бурині» довгий час знаходилась у приміщенні залізничного вокзалу станції «Путивль». Картини «Гроза», «Рибалки», портрет незнайомки Єлизавети Кочетової написані саме в рідному селі Зінове. Однією із ранніх і найбільш успішних робіт майстра є картина «Жінка біля прядки», де позувала молодому художнику селянка із Зінове – Віра Тівікова. Докладніше познайомитися з талановитим митцем-земляком можна з видань краєзнавчого фонду бібліотеки. Тож вивчаймо і пам`ятаймо історію свого краю разом.