ГЕРОЇ КОСМОСУ

Дата: 12.04.2021 15:25

12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос), в  Україні – «День працівників ракетно-космічної галузі України». У цей день,  12 квітня 1961, року Юрій Гагарін вперше в світі здійснив   орбітальний обліт планети Земля. Він стартував з космодрому “Байконур” на кораблі “Восток-1” і пробув у космосі  108 хвилин. Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

Першим і поки що єдиним українським космонавтом був Леонід Костянтинович Каденюк. Полетів у космос 1997 року на кораблі «Колумбія» у складі   міжнародного екіпажу. Вперше в новітній історії  у космосі побували тризуб, жовто-блакитний прапор та пролунав гімн Незалежної України.  Про космос, освоєння космічного простору та відомих космонавтів знайомлять видання із фонду бібліотеки. Пориньмо у світ космосу разом!