ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЯ ЖИВЕ У ДОБРИХ СПРАВАХ

Дата: 05.04.2021 09:28

У Сумах співробітники Управління Служби безпеки України в Сумській області взяли участь у черговому етапі проєкту «Олександр Заступник Сумський», який присвячений вшануванню пам’яті  Героя України полковника СБУ Олександра Аніщенка. Даний етап спрямований на налагодження партнерських стосунків між містами Суми та Слов’янськ.

У сумській школі № 30 «Унікум» учасники проєкту підготували та відправили у м. Слов’янськ комплекти, які містять пам’ятки з фотографією  Героя та віршем матері Олександра – Зінаїди Миколаївни Аніщенко, підготовлені регіональним підрозділом СБУ, книжки «Олександр Заступник Сумський» та «Казкове місто Суми» зі створеною учнями легендою про Героя України Олександра Аніщенка, а також відео- та аудіоверсії легенди, листи, малюнки та творчі вироби від сумських школярів.

Комплекти були відправлені до кожної школи, бібліотеки Слов’янська та  Донецького обласного краєзнавчого музею.

Авторка проєкту Людмила Говійна зазначила, що головна мета заходу – не тільки вшанування пам’яті Героя України Почесного громадянина Сум полковника СБУ Олександра Аніщенка, а й налагодження партнерських стосунків з містом, захищаючи яке,  він загинув у травні 2014 року.

Етапи проєкту:

2017 рік – учні сумської школи «Унікум» започаткували проєкт «Олександр Заступник Сумський» та у взаємодії з Управлінням СБУ в Сумській області випустили книгу, яка здобула 2 місце на Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок»;

2018 рік – сумська дитяча письменниця Анна Коршунова і художниця Світлана Качуровська включили книгу у видання «Казкове місто Суми»;

2019 рік – місцева ТРК «Відікон» за участю учнів та батьків школи «Унікум» зняла фільм за мотивами легенди «Олександр Заступник Сумський»;

2020 рік – учні та педагоги школи створили аудіозапис легенди українською та англійською мовами;

2021 рік – легенда прозвучала двома мовами в міжнародному чаті для людей з вадами зору.

Пресслужба СБУ в Сумській області