СТО РОКІВ БОРОТЬБИ

Дата: 12.03.2021 13:28

У вирі Української революції 1917-1921 років 18 березня 1921 року відбулося підписання Ризького мирного договору між РРФСР і УРСР з одного боку та Польською Республікою з іншого, яким було повернуто нашу батьківщину на мапу світу.

Нарешті українці створили незалежну національну державу, яка мала територію, кордони, уряд, власний парламент, військо, символи, академію наук, гроші, мову,  міжнародне визнання Української Народної Республіки. Вперше відбулося об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

Напередодні цієї дати в нашій бібліотеці організована розгорнута виставка-екскурс «Українська революція 1917-1921: події, факти, постаті». В  представлених виданнях на основі документів, світлин, картографічних матеріалів, плакатів та художніх творів висвітлюються події Української революції 1917-1921 років – процеси  державного будівництва, творення української політичної  нації, відродження  української науки, культури  та  духовності. Багато уваги  приділяється лідерам Української революції. Окремим розділом «Революційна Сумщина» представлені події  тих буремних часів в нашому краї. Копії  фотокарток   відтворюють  атмосферу того часу, проливають  світло на життя і побут  звичайної людини  в умовах революційних  потрясінь.

Запрошуємо відвідувачів ознайомитися з виставкою та зануритися в  атмосферу  100-літньої  давнини.