У 2020 РОЦІ ЗА ЗВЕРНЕННЯМИ ПЛАТНИКІВ БУЛО ПРОВЕДЕНО 517 ПЕРЕВІРОК

Дата: 12.02.2021 08:55

На період дії карантину, пов’язаного з поширенням на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), проведення перевірок заборонено практично за всіма підставами.

Однак відповідно до пункту 78 Податкового кодексу у разі звернення платника зазначені обмеження не застосовуються. Найчастіше такі звернення надходять у зв’язку зі зміною засновника, посадових осіб або бажанням платника підтвердити правильність ведення податкового обліку на підприємстві. Так, за 2019 рік таких перевірок було проведено 903, а за 2020 рік – 517, за результатами яких стягнуто до бюджету понад 131 млн гривень.

Таким чином, фактично законодавством передбачено право платника ініціювати перед державним органом проведення перевірки. Аналогічні процедури передбачені і в країнах Євросоюзу, наприклад у Франції.