ЯК ЕКСПЛУАТУВАТИ ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Дата: 09.02.2021 11:12

Дорожньо-транспортні пригоди на дорогах загального користування передусім є наслідком порушення правил безпеки дорожнього руху, порушення вимог безпеки під час користування транспортними засобами, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та промислової безпеки відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці.

Під час експлуатації транспортних засобів до основних небезпечних та шкідливих факторів належать: наїзди транспортних засобів, що проїжджають; наїзди при зчепленні або розчепленні автомобілів з причепом (напівпричепом), запуску двигуна, самовільному русі транспортних засобів; термічні фактори (пожежі, вибухи при подачі палива в карбюратор двигуна самопливом, перевірці наявності палива в баку з використанням відкритого полум’я, витіканні газу із газобалонної установки, опіки парою води із радіатора); злочинні дії пасажирів та інших осіб; підвищений рівень шуму і вібрації. Роботодавець зобов’язаний випускати на лінію технічно справні транспортні засоби. Це має бути підтверджено підписом у дорожньому листі особи, яка відповідальна за випуск автомобіля на лінію, а також водія. Роботодавець перед виїздом також зобов’язаний проінформувати водія про умови праці на лінії, у місцях вантажно-розвантажувальних робіт та особливості вантажу, що перевозиться.

Роботодавець не має права: примушувати водія виїжджати на автомобілі, якщо його технічний стан та додаткове обладнання не відповідає Правилам дорожнього руху. Водій не має права виконувати такі накази; направляти водія в рейс, якщо він не відпочив належним чином (правила відпочинку передбачені чинним законодавством України); направляти в рейс водія, який не пройшов передрейсовий медичний огляд і не має відповідної відмітки у дорожньому листі.

Зверніть увагу! Влютому в Україні погіршуються погодні умови. У низці областей прогнозують ожеледицю або ж опади до десяти сантиметрів снігу. Державна служба з надзвичайних ситуацій попередила, що це може призвести до порушення руху автотранспорту на окремих ділянках доріг. У разі, якщо автомобіль потрапив у затор під час ускладнення погодних умов, пов’язаних із сильними опадами у вигляді снігу, водії можуть звернутися за допомогою до Державної служби України з надзвичайних ситуацій за телефоном: 101 (цілодобово). Крім того, варто заздалегідь записати номер телефону оператора зв’язку Служби автомобільних доріг в області, де здійснюється поїздка.Номери телефонів диспетчерів Служб автомобільних доріг.

Водіям, вантажникам та іншим особам заборонено під час стоянки відпочивати або спати в кабіні чи салоні при увімкненому двигуні. Перед посадкою пасажирів на вантажний автомобіль, призначений для перевезення людей, водій повинен проінструктувати пасажирів про порядок посадки та висадки, попередити їх про те, що стояти у кузові автомобіля під час руху заборонено.

Перевезення пасажирів повинно здійснюватися відповідно до Правил дорожнього руху та інших чинних нормативно-правових актів. Перевезення дітей у кузові вантажного автомобіля суворо заборонене.

Страховий експерт з охорони праці Сергій Пищола