ПРОВЕДЕНО СПИСАННЯ ПОДАТКОВОГО БОРГУ НА СУМУ БЛИЗЬКО 18,4 МЛН ГРИВЕНЬ

Дата: 29.01.2021 11:31

Начальником Головного управління ДПС у Сумській області Наталією Кіяшко надано коментар для ЗМІ Сумщини щодо списання податкового боргу, який обліковувався станом на 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання.

Так, Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (далі – Закон № 1072) передбачено списання податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій та пені) платникам податків, що обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився несплаченим станом на дату списання такого боргу. Сукупний розмір боргу за податками і зборами не повинен перевищувати 3 060 гривень.

Списання здійснювалося 21 грудня 2020 року контролюючим органом одноразово та одночасно усім платникам податків.

Станом на 01.11.2020 на Сумщині  з сумою податкового боргу до 3060 гривень  обліковувалося 124,4 тис. боржників. За оперативними даними інформаційно - аналітичних систем ДПС по Головному управлінню ДПС у Сумській області списання податкового боргу проведено 90 тисячам платникам на загальну суму близько 18,4 млн гривень.

Довідково: станом на 01.01.2021 з сумою податкового боргу до 3 060 гривень  обліковується 9,8 тис. боржників, з них 9,5 тис. - фізичні особи.