Місто Путивль

ПУТИВЛЬЩИНА ТУРИСТИЧНА

Місто Путивль розташоване на мальовничому березі річки Сейм, у горбистій місцевості.

Територія навколо Путивля була заселена в епоху неоліту (IV-III тис.до н.е.). Місто засноване в X ст. Перша літописна згадка міститься в Іпатіївському літопису під 1146 р.

З Путивлем пов`язаний знаменитий похід сіверянських князів на чолі з князем Ігорем Святославичем на половців у 1185 р. Події цього походу оспівані у безсмертному “Слові о полку Ігоревім”.

У XVI-XVII ст. Путивль був важливим стратегічним центром на південних рубіжах Росії. На початку 1605 р. в Молчанському монастирі знаходилася резиденція самозванця Лжедмитрія І.

З кінця XVII ст. Путивль втратив своє військово-стратегічне значення та перетворився в рядове провінційне місто.

У 1839-1861 рр. у селі Волокитине, у маєтку місцевого поміщика Андрія Михайловича Миклашевського діяв фарфоровий завод. Високохудожні вироби цього підприємства зараз зберігаються в багатьох музеях світу.

У роки Другої свтової війни на Путивльщині був сформований партизанський загін, який в подальшому перетворився на з`єднання партизанських загонів Сумської області під командуванням С.А.Ковпака і С.В.Руднєва

У 1986 р.на базі комплексу пам`яток історії та культури  в місті  Путивлі був створений Державний історико-культурний заповідник.

Найважливіші  пам`ятки історії та культури  Путивльщини:

- Городок – дитинець давньоруського Путивля, пам`ятка археології національного значення;

- Молчанський жіночий монастир (VI-XIX ст.);

- Спасо-Преображенський собор (XVII ст.) – в інтер`єрі іконостас XVI-XIX ст., срібна люстра,  подарунок Петра I;

- Церква Миколи Козацького (1735-1737 рр.);

- Софроніївський монастир, заснований в XI ст. – нині діючий чоловічий монастир;

- Спадщанський ліс – меморіал.