A A A K K K
для людей із порушенням зору
ПУТИВЛЬСЬКА ГРОМАДА
Сумська область, Конотопський район

Місто Путивль 

ПУТИВЛЬЩИНА ТУРИСТИЧНА

 

Місто Путивль – районний центр Сумської області. Розташований в 100 км від обласного центру, в 22 км від залізничної ст. Путивль на правому березі річки Сейм, в мальовничій горбистій місцевості. Населення 17 тис. жителів

Територія навколо Путивля була заселена в епоху неоліту (IV-III тис.до н.е.). Місто засноване в X ст. Перша літописна згадка міститься в Іпатіївському літопису під 1146 р. 

З Путивлем пов`язаний знаменитий похід сіверянських князів на чолі з князем Ігорем Святославичем на половців у 1185 р. Події цього походу оспівані у безсмертному “Слові о полку Ігоревім”.

В XVI-XVII ст. Путивль був важливим стратегічним центром на південних рубіжах Росії. На початку 1605 р. в Молчанському монастирі знаходилась резиденція самозванця Лжедмитрія І.

З кінця XVII ст. Путивль втратив своє військово-стратегічне значення і перетворився в рядове провінційне місто Росії. В 1719р. в с. Глушкове Путивльського повіту була заснована велика суконна мануфактура, яка була одним з найважливіших виробників сукна в Російській імперії. В 1797р. Путивльський повіт входить до складу Курської губернії.

В 1839-1861 рр. в селі Волокитине, в маєтку місцевого поміщика Андрія Михайловича Миклашевського діяв фарфоровий завод. Високохудожні вироби цього підприємства зараз зберігаються в багатьох музеях світу.

В роки Великої Вітчизняної війни на Путивльщині був сформований        партизанський загін, який в подальшому перетворився на  з`єднання партизанських загонів Сумської області під командуванням С.А.Ковпака і С.В.Руднєва

В 1986 р.на базі комплексу пам`яток історії та культури  в місті  Путивлі був створений Державний історико-культурний заповідник.

Найважливіші  пам`ятки історії та культури  Путивльщини:

-         Городок – дитинець давньоруського Путивля, пам`ятка археології національного значення;

-         Молчанський монастир (VI-XIX ст.) – нині діючий жіночий монастир;

-         Спасо-Преображенський собор (XVII ст.) – в інтер`єрі іконостас XVI-XIX ст., срібна люстра,  подарунок Петра I;

-         Церква Миколи Козацького (1735-1737 рр.);

-         Софроніївський монастир, заснований в XI ст. – нині діючий чоловічий монастир;

-         Спадщанський ліс – меморіал. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь