ВІДДІЛ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ІНВЕСТИЦІЙ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ПУТИВЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ

Дата: 31.03.2021 13:44

У лютому 2021 року урядом Японії в рамках постійно діючої програми «Допомога Японії Україні» була запропонована грантова допомога по проектах безпеки людини «Кусаноне». Безвідплатна фінансова допомога за цією програмою надається лікарням, початковим школам та іншим неприбутковим організаціям для придбання матеріальних активів таких, як закупівля матеріалів, обладнання, транспортних засобів, будівництво об’єктів або ремонтні роботи тощо. Кінцевий термін для подачі заявок (на проекти, які реалізовуватимуться в 2022 році) : 31 березня 2021 року.

У зв’язку з вищезазначеним, та з метою залучення грантової допомоги від посольства Японії в рамках постійно діючої програми по проектах людської безпеки «Кусаноне» у лютому - березні 2021 року відділом економічного розвитку та інвестицій були надіслані листи керівникам неприбуткових підприємств, установ та організацій щодо визначення нагальних проблем та потреби у придбанні, поліпшені, модернізації, реконструкції або покращенні матеріальних активів та надати свої пропозиції щодо участі у конкурсі. Після проведення необхідних заходів щодо підготовки проектів на участь у конкурсі були надіслані такі проектні заявки:

1. Комунальним некомерційним підприємством  «Путивльська міська лікарня» Путивльської міської ради було подано проект на покращення якості надання медичних послуг шляхом придбання  системи мобільної рентгендіагностичної. Очікувана вартість грантової допомоги – 1921500,00 грн. Реалізація цього проекту надасть можливість забезпечити якісне  і своєчасне рентгенологічне обстеження пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні в закладі та через важкий стан або особливості наявної патології мають суттєві обмеження щодо транспортування їх до стаціонарного рентгенівського апарату.
  2. Комунальним некомерційним підприємством  «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги» Путивльської міської ради було подано проект на покращення якості надання медичних послуг шляхом придбання лабораторного обладнання - автоматичного аналізатора сечі та гематологічного аналізатора крові, а також придбання автомобіля. Очікувана вартість грантової допомоги – 744899,95 грн. Реалізація цього проекту надасть можливість забезпечити своєчасне надання первинної медичної допомоги, дозволить проводити ефективне обстеження пацієнтів, своєчасну доставку біологічного матеріалу до вірусологічних лабораторій області, доставку імунобіологічних препаратів для проведення вакцинації, а також забезпечить своєчасний візит лікаря на виклик до пацієнта.
  3. Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Путивльської міської ради було подано проект на покращення якості надання соціальних послуг шляхом придбання спеціального автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю, для виїздів мобільних груп у сільську місцевість з питань надання соціальних послуг працівниками центру. Реалізація цього проекту забезпечить комплексний підхід у вирішенні проблем отримання  соціальних, реабілітаційних та медичних послуг за допомогою транспортного перевезення осіб з інвалідністю. Очікувана вартість грантової допомоги – 889840,00 грн.
  4. Комунальним закладом – центр позашкільної роботи Путивльської міської ради було подано проект на реконструкцію системи вентиляції в приміщенні плавального басейну центру позашкільної роботи. Реалізація цього проекту забезпечить комфортні умови для занять з плавання, фізичної терапії та реабілітаційних занять для дітей з інвалідністю. Очікувана вартість цього проекту – 998918,00 грн.

Відбираючи проекти для фінансування, Уряд Японії надає перевагу важливим та довгостроковим проектам. Особлива увага приділяється меті проекту, його соціально-економічному впливу та вартості. Після того, як заявки з відповідними додатковими документами надійдуть до Посольства Японії почнеться процедура дослідження проектів заявок співробітниками Посольства. Можливе відвідування місця розташування обраного проекту, після чого приймається рішення про надання або ненадання безвідплатної допомоги, і тільки потім, посольство Японії та обрана установа – заявник підпишуть контракт про надання грантової допомоги.

Сподіваємося на позитивний результат.

За матеріалами

відділу економічного розвитку та інвестицій